Nowy numer 2/2021 Archiwum

Diamentowi, złoci i srebrni

W diecezji trwa jubileuszowe świętowanie przyjęcia sakramentu święceń kapłańskich.

Księża, którzy w tym roku obchodzą 60. i 50. rocznicę przyjęcia sakramentu kapłaństwa, celebrowali uroczystą Eucharystię z bp. Andrzejem Jeżem w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania „Opoka” w Starym Sączu.

Zobaczcie GALERIĘ ZDJĘĆ!

Obecnie - według ostatnich danych - żyje 11 kapłanów wyświęconych w 1958 roku oraz 14, którzy święcenia przyjęli 50 lat temu. Wśród diamentowych jubilatów jest m.in. światowej sławy kosmolog ks. prof. Michał Heller.

Modlitwa jubileuszowych 25-latków w Gródku n. Dunajcem   Modlitwa jubileuszowych 25-latków w Gródku n. Dunajcem
ks. Marian Kostrzewa /Media Internetowe Diecezji Tarnowskiej
Z kolei srebrni jubilaci, czyli księża, którzy przyjęli święcenia prezebiteratu w 1993 roku, modlili się w diecezjalnym domu rekolekcyjnym „Arka” w Gródku n. Dunajcem.

- Czas jubileuszu to okazja do podsumowania, rewizji życia i rachunku sumienia, do stawiania pytań „Co zrobiłem w życiu? Co się w nim dokonało?” - mówił bp Jeż do księży w Gródku.

Pasterz diecezji podkreślił, że choć kapłańska praca przypomina czasami „orkę na ugorze”, to mimo wszystko dzięki niej wiele osób „spotkało Chrystusa, zmieniło swoje życie i osiągnęło zbawienie”.

Zobaczcie GALERIĘ ZDJĘĆ!

Z 50 księży wyświęconych w 1993 roku 46 pracuje w diecezji tarnowskiej, jeden w rzeszowskiej, dwóch w USA i jeden w Niemczech (wg danych "Schematyzmu diecezji tarnowskiej 2018").

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama