Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

EKG serca

Zbadaj swoje serce, sam, krok po kroku. Ten przewodnik pozwoli rozeznać rytm jego bicia i odkryć na nowo relację z Bogiem.

- EKG Serca: Ewangelia - Kościół - Głoszenie jest swoistym przewodnikiem, który pozwala powoli, krok po kroku, zbadać swoje serce. Nie zawiera on drobiazgowych medycznych instrukcji, ale prowadząc przez kolejne spotkania z bohaterami Nowego Testamentu: Szawłem, Piotrem, Samarytanką oraz kobietą cierpiącą na krwotok - pozwala przyjrzeć się swojemu sercu w świetle Słowa Bożego - zapewniają autorzy przewodnika.

Każde z tych spotkań ma swój rytm: począwszy od modlitwy do Ducha Świętego, przez Słowo Boże i przybliżenie kontekstu biblijnego, następnie rozważanie i odpowiedź, kończy się konkretnym zadaniem do wykonania oraz modlitwą. To pozwala na wejście w głąb swego serca i wyczucia w nim rytmu serca Boga.

EKG serca   Karolina Kuczera Przewodnik powstał przy współpracy grupy SEMERON z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz animatorów programu "Młodzi na Progu" diecezji tarnowskiej. Jego autorzy to ks. Tomasz Rąpała, dk. Dawid Madej, Aleksandra Małochleb i Katarzyna Blicharz.

Jak zapewniają, choć EKG powstawało z myślą o tym, by usiąść z nim sam na sam - Ty i Bóg - może także służyć pomocą w prowadzeniu grup apostolskich, spotkań Liturgicznej Służby Ołtarza czy przygotowania do sakramentu bierzmowania. Przewodnik uczy osobistego kontaktu ze Słowem Bożym „krok po kroku” - ale nie daje gotowych odpowiedzi, jest natomiast formą towarzyszenia w drodze rozeznania.

EKG Serca nie jest zwykłą książką do „przeczytania”, ale narzędziem w drodze do odkrywania ciągle na nowo relacji z Bogiem, który jest obecny w historii naszego życia.

EKG serca   Karolina Kuczera „Serce jest nie tylko siedliskiem uczuć. Zawiera również wspomnienia, myśli, zamiary, decyzje. W sercu człowiek dialoguje z samym sobą. W sercu również otwiera się lub zamyka na Boga. W sercu spotkanie człowieka z Bogiem staje się najbardziej skuteczne, ponieważ w każdym z nas bije serce, które tęskni za Ojcem” /ze wstępu/.

Więcej informacji oraz kontakt w sprawie nabycia:
Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Tarnowskiej,
tel. 14 63 17 390
e-mail: wydzmlod@diecezja.tarnow.pl
mlodziez.diecezja.tarnow.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy