Nowy numer 2/2021 Archiwum

Miłość jest drogą przejdź do galerii

Prawie 1,5 tys. uczestników przyjechało do sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej na XII Zjazd Szkolnych Kół Caritas.

- Obecnie mamy 218 szkolnych kół Caritas. Jest w nich skupionych około 3,5 tysiąca uczniów. Pierwsze koła są z 2006 roku. Dzięki nim w szkole wolontariusze mogą kształtować wrażliwość, otwartość na potrzeby drugiego człowieka, mogą żyć wyobraźnią miłosierdzia, uczyć się, że miłość bliźniego jest obok miłości Boga fundamentalną wartością w życiu - mówi ks. Krzysztof Majerczak, wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. 

Miłość jest drogą   Wyróżnienie za działalność SKC odbiera dyrektor szkoły w Laskowej Grzegorz Brożek /Foto Gość Na zjazd do sanktuarium MB z Lourdes w Porąbce Uszewskiej przyjechało prawie 1500 uczestników, członków SKC z 50 szkół, z opiekunami, asystentami kościelnymi. Kilka z kół - z Kadczy, Laskowej, Piwnicznej-Zdroju, Porąbki Uszewskiej i Borzęcina Górnego - zostało wyróżnionych. Przewodniczący liturgicznej części spotkania bp Stanisław Salaterski wręczył opiekunom pamiątkowe dyplomy i statuetki.

- W 2014 r. w Dębicy dostałem legitymację członka SKC z numerem porządkowym 7456. Podejrzewam, że dziś przez koła Caritas przewinęło się nas znacznie, znacznie więcej. Są w nich przedszkolaki i uczniowie, i tacy już leciwi ludzie jak ja, ale to dobrze, bo to też znak tego, że miłość, która jest drogą życia ucznia Pana Jezusa, nie zna ograniczeń - mówił w homilii bp Stanisław Salaterski.

Miłość jest drogą   Do wspólnoty SKC należą m.in. przedszkolaki z Mystkowa Grzegorz Brożek /Foto Gość Po spotkaniu przy grocie NMP z Lourdes i Mszy św. dzieci przeszły pod szkołę w Porąbce Uszewskiej, gdzie przygotowano dla nich integrację i zabawę.


Więcej o Szkolnych Kołach Caritas w „Gościu Tarnowskim” na 1 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama