Nowy numer 22/2020 Archiwum

Jest nowy prorektor tarnowskiego seminarium

Nominacja związana jest z odejściem prorektora ks. dr. Leszka Rojowskiego, który został proboszczem parafii pw. św. Pawła w Bochni.

Liturgista ks. dr Andrzej Dudek, wykładowca Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie UPJP II w Krakowie, został prorektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Nominacja związana jest z odejściem prorektora ks. dr. Leszka Rojowskiego, który został proboszczem parafii pw. św. Pawła w Bochni.

– Prorektor najczęściej ma powierzone zadania związane ze sprawami naukowymi. Oczywiście, jest to bardzo odpowiedzialna funkcja. Spoczywa też na nim obowiązek wychowania tych, którzy przez sześć lat przygotowują się do kapłaństwa – mówi kanclerz kurii ks. Robert Kantor.

Nowy prorektor obejmie funkcję 1 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama