Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Karolinka dla dzieci

Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej "Promyczek" wydało publikację, dzięki której dzieci mogą poznać bł. Karolinę.

Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie oraz Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK przekazują dzieciom pięknie zilustrowaną książeczkę
zatytułowaną "Karolinka". Zawiera ona wierszowany życiorys bł. Karoliny oraz cztery krótkie filmy na płycie DVD. Autorka wiersza, Izabela Michta, w sposób niezwykle lekki i barwny przedstawiła nie tylko dzieciństwo i lata młodzieńcze Karolinki, ale także tragedię I wojny światowej i męczeńską śmierć tej szesnastoletniej dziewczyny.

- Zatroskani o to, aby najmłodsi poznawali życie świętych i błogosławionych, przygotowaliśmy tę bogato ilustrowaną książeczkę, w której w sposób poetycki zostało zaprezentowane piękne i bogate, chociaż krótkie życie bł. Karoliny Kózkówny. To propozycja, którą na pewno zainteresują się już trzylatki, a z przyjemnością obejrzą ją także siedmiolatki - mówi ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa "Promyczek".

Do książeczki dołączona jest płyta DVD, która zawiera:

  • film „Błogosławiona Karolina Kózkówna” z serii AUREOLA – od Stanisława do Karola
  • felieton „Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie
  • teledysk do piosenki „Zwykła dziewczynka”
  • videobook „KAROLINKA” – zaanimowane sceny z książeczki, zilustrowane muzyką i efektami dźwiękowymi Adama Goika oraz czytanymi przez dzieci tekstami wiersza. Nagrania zostały zrealizowane w studiu Polskiego Radia Dzieciom w Warszawie, przez laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi” organizowanego przez Wydawnictwo Promyczek i Pałac Młodzieży z Nowego Sącza. W konkursie brali udział wychowankowie czternastu ośrodków kultury ze Śląska, Podkarpacia i Małopolski.

Książkę można znaleźć w sklepie online WDT PROMYCZEK na stronie Sklep Promyczek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy