Nowy numer 2/2021 Archiwum

Najstarszy w diecezji

Jubileusz 70-lecia kapłaństwa obchodził w Jadownikach Mokrych ks. Jan Kutrzeba, najstarszy święceniami ksiądz w diecezji.

Ks. Jan Kutrzeba urodził się 22.10.1922 r. Włączony do prezbiterium Kościoła tarnowskiego został 20.06.1948 r. W ciągu 70 lat kapłaństwa posługiwał jako wikariusz w parafiach: Wietrzychowice, Zbylitowska Góra i Brzesko (par. pw. św. Jakuba). Od 1960 roku był proboszczem w Jadownikach Mokrych. Dziś mieszka w miejscowym Ośrodku Rehabilitacyjno-Opiekuńczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej prowadzonej przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

20 czerwca, w rocznicę święceń, modliła się za księdza jubilata najpierw wspólnota ośrodka, a potem także miejscowa parafia. Uroczystość w ośrodku rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem ks. Marka Koguta, dyrektora Ośrodka. Do wspólnej modlitwy włączyli się także kapłani: ks. Franciszek Kostrzewa, ks. Leszek Dudziak, ks. Józef Drabik, ks. Kazimierz Borczewski, ks. Bogdan Walerowski, ks. Jan. Zając.

Z okazji jubileuszu gratulacje przesłał bp Andrzej Jeż. Życzenia i gratulacje przesłał również abp Józef Kowalczyk, dziękując za modlitwę i cierpienie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama