Nowy numer 3/2019 Archiwum

Bądźcie artystami w miłości do Boga

W Starym Sączu zakończyła się Strefa Chwały - rekolekcje, w których wzięło udział ok. 800 muzyków, dziennikarzy, działaczy społecznych, liderów wspólnot i animatorów.

- Bądźcie artystami w miłości do Boga i nie myślcie, że jedni są do tego powołani a inni nie - mówił abp Grzegorz Ryś podczas Strefy Chwały - rekolekcji Ludzi Nowej Kultury w Starym Sączu, gdzie gościł 2 lipca. W homilii metropolita łódzki podkreślił, że największą godnością w chrześcijaństwie jest być uczniem Jezusa, przynależeć do Niego.

- Człowiek ochrzczony to jest godność. Jesteś ochrzczony - jesteś kapłanem, prorokiem i królem. Nie ma gorszych, lepszych powołań w Kościele, nie ma większego, mniejszego tytułu, by do Jezusa przynależeć. Każdy to musi zrobić na swój własny sposób. Tylko najpierw odnajdźcie tę miłość Jezusa do każdego z nas, odtwórzcie się na to doświadczenie, a Ewangelia będzie dla Was najlepszą z możliwych nowin, a nie wymaganiem ponad siły” – dodał.

Zdaniem arcybiskupa jednym z najpiękniejszych doświadczeń Strefy Chwały jest to, że tutaj wszyscy są artystami. - Nie chodzi o to, co człowiek robi tylko jak, i że w tym co robi widać jego osobę, wrażliwość, twórczość. Każdy musi być sobą. Ważne, żeby to co robimy miało głęboko osobisty rys - podkreślił abp Ryś.

Od organizatorów arcybiskup otrzymał w prezencie "strefową" bluzę   Od organizatorów arcybiskup otrzymał w prezencie "strefową" bluzę Piotr Babisz /Strefa Chwały Festiwal Strefa Chwały Festiwal, czyli rekolekcje Ludzi Nowej Kultury, odbywały się przy papieskim ołtarzu w Starym Sączu od 28 czerwca do 3 lipca. Wzięło w nich udział ok. 800 osób - artystów, muzyków, dziennikarzy, polityków, działaczy społecznych, liderów wspólnot i animatorów, którzy przyjechali tam często całymi rodzinami z różnych stron Polski, ale także z Niemiec, Białorusi, Ukrainy czy Chorwacji.

Na ich temat pisaliśmy TUTAJ.

Więcej zdjęć zobacz na FB Strefa Chwały Festiwal.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy