Nowy numer 8/2019 Archiwum

Nowy prefekt i nowy proboszcz w Tymowej

W diecezji tarnowskiej kolejne nominacje.

Jak czytamy na stronie internetowej diecezji tarnowskiej, historyk kościoła ks. dr Jacek Soprych, wykładowca Wydziału Teologicznego w Tarnowie, został prefektem w Wyższym Seminarium Duchownym.

- To ważna funkcja i odpowiedzialność za kandydatów do kapłaństwa - mówi portalowi kanclerz tarnowskiej kurii ks. Robert Kantor.

Prefekt to seminaryjny wychowawca. Do jego obowiązków należy troska o sumienne przestrzeganie regulaminu seminaryjnego przez alumnów. Prefekci towarzyszą swoim wychowankom w codziennym życiu: uczestniczą w modlitwach, podczas rekreacji, w zajęciach sportowych itp.

Jak tłumaczy kanclerz, ojcowie duchowni i prefekci pod kierunkiem rektora odpowiadają za cały proces formacyjny przyszłych duchownych. Przebywając na co dzień z alumnami, kształtują ich, by byli w przyszłości dobrymi kapłanami.

Kolejna nominacja dotyczy probostwa w parafii w Tymowej. Proboszczem został tam ks. Mariusz Żuczek, wikariusz parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL