Nowy numer 2/2021 Archiwum

Spełni się marzenie bł. Karoliny

Dzięki bernardynom z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy zabiorą jej relikwie do siebie. Każdego roku pielgrzymowała tam jej matka.

Karolina marzyła o przybyciu do Kalwarii Zebrzydowskiej, dokąd każdego roku pielgrzymowała jej matka. Zbierała nawet na ten cel oszczędności. Realizację tego pomysłu poprzedziła jednak jej męczeńska śmierć. W tym roku chcemy więc dopełnić to marzenie młodej błogosławionej - mówi br. Alojzy Garbarz OFM.

Tłumaczy też, że kilku braci od dłuższego czasu czuło w sercu przynaglenie, by zrobić coś dla tej, która u Boga uprosiła tak wiele łask.

- Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się, aby razem z młodymi przyprowadzić ją do Kalwarii. Po otrzymaniu relikwii męczennicy z rąk kustosza sanktuarium w Zabawie od 12 sierpnia będziemy towarzyszyć Karolinie w drodze na odpust. Łącznie mamy do przejścia ponad 100 km, które zamierzamy pokonać w 4 dni - zapowiada bernardyn.

Spełni się marzenie bł. Karoliny   Plakat promujący wydarzenie Bracia bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają młodzież do udziału w tym wydarzeniu. Inicjatywę pod hasłem #marzenieKaroliny organizuje Duszpasterstwo Młodzieżowo-Powołaniowe Zakonu Braci Mniejszych prowincji bernardynów.

Wydarzenie będzie miało dwie części. Pierwsza to pielgrzymka z relikwiami bł. Karoliny z Zabawy do Kalwarii Zebrzydowskiej, która potrwa od 11 do 15 sierpnia. Dzień później do 19 sierpnia odbywać się będą Kalwaryjskie Dni Młodych, w czasie których gościć będzie Jacek Pulikowski, Ruch Czystych Serc oraz zespół New Life’M.

Terminy nieprzypadkowo zbiegają się z datą odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama