Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dziś 75. rocznica rzezi wołyńskiej

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Tarnowie zaprasza do wzięcia udziału w obchodach upamiętniających ofiary ludobójstwa.

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Tarnowie zaprasza na obchody upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez banderowców na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej w 75. rocznicę rzezi wołyńskiej 1943 roku.

Tarnowskie obchody odbędą się dzisiaj - 11 lipca i rozpoczną się Mszą św. o godz. 18 w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego w Tarnowie w intencji ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich.

Po Mszy nastąpi przemarsz ul. gen. J. Bema i Najświętszej Maryi Panny pod Kurhan Kresowy na Cmentarzu Starym, gdzie odśpiewane zostaną hymn państwowy i Rota, nastąpi złożenie wiązanek i świateł pamięci oraz przywołane zostaną wspomnienia świadków i fakty historyczne.

W czasie trwania obchodów modlitwą i upamiętnieniem objęci zostaną także polscy profesorowie lwowskich uczelni zamordowani przez Niemców 4 lipca 1941 roku w 77. rocznicę tej zbrodni oraz polegli w akcji "Burza" we Lwowie, która została rozpoczęta przez Armię Krajową 22 lipca1944 roku w 74. rocznicę tego wydarzenia.

Na temat rzezi wołyńskiej, nazywanej także zbrodnią wołyńską czy krwawą niedzielą, przeczytasz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama