Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmarł ks. Kazimierz Talaga

Był emerytowanym proboszczem w Dąbrówce Wisłockiej. Pochodził z parafii katedralnej w Tarnowie. Miał 85 lat.

17 lipca zmarł ks. Kazimierz Talaga – emerytowany proboszcz parafii Dąbrówka Wisłocka, emeryt w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

Urodził się 25 grudnia 1933 roku w Tarnowie. Pochodził z tarnowskiej parafii katedralnej. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 26 czerwca 1960 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Gawłuszowice, Bobowa, Sędziszów Małopolski, Jakubkowice, Luszowice, Nowe Rybie i Jamy. W latach 1983–1985 pełnił urząd rektora kościoła w Dąbrówce Wisłockiej, a po utworzeniu tam parafii sprawował w latach 1985–2003 urząd proboszcza parafii Dąbrówka Wisłocka. Po złożeniu urzędu proboszcza zamieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

Msza święta pogrzebowa śp. ks. Kazimierza Talagi zostanie odprawiona w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie w czwartek (19 lipca) o godz. 13.00, po której ciało zmarłego zostanie złożone w grobowcu rodzinnym na cmentarzu komunalnym w Tarnowie-Krzyżu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama