Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zmarł ks. Kazimierz Talaga

Był emerytowanym proboszczem w Dąbrówce Wisłockiej. Pochodził z parafii katedralnej w Tarnowie. Miał 85 lat.

17 lipca zmarł ks. Kazimierz Talaga – emerytowany proboszcz parafii Dąbrówka Wisłocka, emeryt w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

Urodził się 25 grudnia 1933 roku w Tarnowie. Pochodził z tarnowskiej parafii katedralnej. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 26 czerwca 1960 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Gawłuszowice, Bobowa, Sędziszów Małopolski, Jakubkowice, Luszowice, Nowe Rybie i Jamy. W latach 1983–1985 pełnił urząd rektora kościoła w Dąbrówce Wisłockiej, a po utworzeniu tam parafii sprawował w latach 1985–2003 urząd proboszcza parafii Dąbrówka Wisłocka. Po złożeniu urzędu proboszcza zamieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie.

Msza święta pogrzebowa śp. ks. Kazimierza Talagi zostanie odprawiona w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie w czwartek (19 lipca) o godz. 13.00, po której ciało zmarłego zostanie złożone w grobowcu rodzinnym na cmentarzu komunalnym w Tarnowie-Krzyżu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy