Nowy numer 3/2019 Archiwum

Bije od 70 lat

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Delastowicach obchodzi rocznicę poświęcenia.

Świątynia jest właściwie jedynym miejscem, które skupia mieszkańców czterech miejscowości należących do parafii: Delastowic, Odmętu, Wójciny i Laskówki Delastowskiej.

W samych Delastowicach istniał peron kolei Tarnów–Szczucin, dziś nieczynny. Władze rozwiązały szkołę podstawową i przedszkole. Ostał się kościół, który jest bijącym sercem lokalnej społeczności.

Z okazji 70. rocznicy poświęcenia świątyni odbyły się uroczystości jubileuszowe. Za budowniczych i dobroczyńców kościoła została odprawiona Msza św.

  Kapliczka słupowa z 1759 roku, jedna z najstarszych w gminie Szczucin
Archiwum parafii
Proboszcz delastowickiej parafii ks. Marek Kula poświęcił z okazji jubileuszu jedną z najstarszych w gminie Szczucin kapliczkę typu słupowego z 1759 roku. Została ona odnowiona przez konserwator zabytków Barbarę Dworaczyńską.

Więcej o historii parafii i kościoła w:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy