Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Do św. Jana w Wielkim Lesie przejdź do galerii

Czczony w Szalowej św. Jan Kanty miał wędrować tutejszymi leśnymi szlakami. Pamiętają o tym mieszkańcy Wyskitnej, Polnej, Szalowej, Białej Niżnej, Gródka i Stróż.

Już po raz 6. do krzyża w Wielkim Lesie pielgrzymowali czciciele św. Jana z Kęt z tych miejscowości.

Wędrowanie zapoczątkowała sołtys Wyskitnej Anna Poznańska. W modlitwę w drodze włączył się ks. Mateusz Dziedzic, obecnie misjonarz w RŚA. - Przypominamy tradycję związaną ze św. Janem Kantym. Jest on bardzo czczony w pobliskiej Szalowej. Miał wędrować tutejszymi leśnymi duktami - mówi ks. Mateusz.

Pielgrzymi nie przestraszyli się deszczu i w rytmie odmawianej Koronki do Miłosierdzia Bożego wyruszyli na szlak.

- Ludzie bardzo chętnie przychodzą. Podoba im się ta inicjatywa. A miejsce w Wielkim Lesie jest urokliwe. Pięknie położona polana, są tam krzyż, kapliczka i źródełko. Kiedy ks. Mateusz został uwięziony w RŚA, sami się zorganizowaliśmy i poszliśmy do św. Jana z modlitwą o uwolnienie naszego misjonarza - opowiada Anna Poznańska, sołtys Wyskitnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL