Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z Jezusem o ŚDM przejdź do galerii

Młodzi z Dębna nie zapominają wyjątkowych chwil spędzonych z rówieśnikami z Ukrainy i Nigerii w 2016 roku.

Drugą rocznicę pobytu młodych ludzi w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 parafia w Dębnie wspominała podczas koncertu uwielbienia, który odbył się 22 lipca wieczorem przy miejscowym kościele.

- Koncert został zorganizowany przez młodzież z Dębna, by upamiętnić czas, w którym Polska była na oczach całego świata, a po naszej ziemi stąpali przedstawiciele tak wielu narodów, kultur i języków - mówi ks. Grzegorz Sroka.

Podczas modlitewnego spotkania adorowano Najświętszy Sakrament. - Odżyły we mnie wspomnienia z tamtych dni - mówi Łukasz Przybyło, który w czasie Światowych Dni Młodzieży był gminnym koordynatorem tego wydarzenia.

- Dwa lata temu, czas od 18 do 25 lipca spędzaliśmy wspólnie z młodzieżą z Ukrainy i Nigerii. W moim domu zamieszkali Romek i Paweł z Ukrainy, z którymi do dzisiaj utrzymujemy stały kontakt, czego przykładem może być choćby nasza wspólna wycieczka do Zakopanego, gdzie spędziliśmy razem wesołe chwile, a nawet byłem u nich z rewizytą na Ukrainie. To był świetny czas doświadczania wspólnoty i powszechności Kościoła - wspomina Bartłomiej Duda.

Dębiński plenerowy koncert uwielbienia odbył się po raz pierwszy. Organizatorzy już planują kolejne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama