Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wszyscy razem

W Granadzie w Hiszpanii trwa międzynarodowe spotkanie młodych, w którym uczestniczą nasi diecezjanie.

Od 1987 roku europejskie prowincje redemptorystów organizują co kilka lat międzynarodowe spotkania młodzieży związanej z misją i duchowością zgromadzenia.

- Pierwsze takie spotkanie odbyło się 30 lat temu w Pagani u grobu św. Alfonsa Liguori, założyciela zgromadzenia. Następne w El Espino, Eggenburgu i wielu innych miejscach, także w Toruniu. W ramach Światowych Dni Młodzieży 2016 nasza młodzież z Europy spotykała się przez kilka dni we Wrocławiu, a następnie w czasie tzw. Dnia Alfonsjańskiego w Krakowie - informuje o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, koordynator duszpasterstwa młodzieży z Torunia.

Obecnie, od 25 do 29 lipca takie spotkanie odbywa się w hiszpańskiej Granadzie pod hasłem „All Together - Wszyscy Razem”. Uczestniczy w nim także młodzież z diecezji tarnowskiej związana z duszpasterstwem ojców redemptorystów.

- Są z nami młodzi z USA, Niemiec, Francji, Słowacji, Rosji, Albanii, Austrii i z wielu innych krajów. Z Polski pojechało około 80 osób. W programie jest czas na modlitwę i skupienie, ale też na poznanie się, katechezy w grupach językowych i wspólną zabawę. Co więcej, możemy poznać Granadę i jej okolice. To piękne miasteczko położone w pobliżu gór Sierra Nevada. Jego skarbami są katedra katolickich królów Hiszpanii oraz dzielnica arabska - mówi Dawid Sobarnia z Tuchowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama