Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przed podjęciem męskiej decyzji przejdź do galerii

W kaplicy, na górskim szlaku i przy ognisku - 22 młodych ludzi zastanawiało się w Zakopanem nad swoją przyszłością.

Rekolekcje pt. "Męska Decyzja", które odbywały się w Zakopanem w domu seminaryjnym „Willa pod Krzyżem”, zakończyły się 26 lipca. Brało w nich udział 22 chłopców z różnych stron naszej diecezji. W ekipie prowadzącej było siedmiu kleryków tarnowskiego seminarium duchownego i ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny seminarium.

- Celem rekolekcji była pomoc w podejmowaniu decyzji wyboru drogi życia. Dlatego też każdy dzień rozpoczynał się wprowadzeniem w tekst biblijny ukazujący decyzje Piotra, który w swoim życiu przeszedł niezwykłą drogę. Na jej początku Jezus był dla Piotra tylko nauczycielem, profesorem, lecz potem stał się Panem, a Piotr z ucznia stał się synem. Zawsze chodziło o decyzję! Im bardziej Piotr odchodził od Jezusa, tym bardziej zaprzeczał sobie. Skałą był tylko z Jezusem, poza Nim rozsypywał się jak piasek - mówi ks. Tomasz Rąpała.

Kontynuacją wprowadzenia w teksty biblijne były spotkania w grupach, które odbywały się podczas górskiej wspinaczki. Rozważania były przeprowadzane na podstawie książki „ EKG serca”, którą każdy uczestnik otrzymał. Podsumowanie rozważań odbywało się podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jednak najważniejszym wydarzeniem dnia była Eucharystia w kaplicy, podczas której homilie głosili diakoni.

Młodych odwiedził bp Leszek Leszkiewicz. Odprawił Mszę św. oraz wygłosił konferencję. Ksiądz biskup mówił na temat rozeznania drogi życia w świetle Słowa Bożego, które jest fundamentem chrześcijańskiego życia. Zwracał uwagę na kryzys, w jakim znalazła się Europa. Zaznaczył, że są potrzebni kapłani, którzy żyją życiem Jezusa. Zachęcił do zastanowienia się nad powołaniem do kapłaństwa. - Jeśli ktoś odczuwa taki głos, niech się nie opiera - apelował biskup.

- W ostatnim dniu rekolekcji odbyło się bardzo ważne i ciekawe spotkanie, podczas którego odpowiadaliśmy na pytania uczestników spisane wcześniej kartkach lub wypowiadane na bieżąco. Dwugodzinne spotkanie było bardzo dobrym podsumowaniem całości rekolekcji - dodaje ks. Tomasz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama