Nowy numer 2/2021 Archiwum

Między poranną gimnastyką i pogodnym wieczorem przejdź do galerii

100 pytań do biskupa, piesza pielgrzymka do Radłowa, spotkanie z Anną Golędzinowską - to tylko niektóre z atrakcji IX Miasteczka Modlitewnego.

W sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie trwa IX Miasteczko Modlitewne pod hasłem „Ducha masz? Chcesz?”. Uczestniczy w nim blisko 120 osób z całej Polski.

Za mieszkańcami miasteczka już cztery dni wakacyjnych rekolekcji.

- Drugi dzień rozpoczęty gimnastyką minął bardzo szybko. Po śniadaniu odbyła się konferencja, na której mogliśmy zmierzyć się z prawdą o nas samych. Potem nadszedł czas na prace w grupach razem z naszymi animatorami. Dużo czasu spędziliśmy na adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy, była też okazja do spowiedzi świętej. Wieczornej Mszy św. przewodniczył asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ks. Andrzej Lubowicki. Pogodny wieczorek, po kolacji, był pełen tańca i śpiewu, oczywiście nie zabrakło tańców lednickich! Dzień zakończyliśmy modlitwą - opowiadają uczestnicy.

W niedzielę 29 lipca miasteczkowicze wzięli udział w parafialnej Mszy św. połączonej z modlitwą za ojczyznę z racji rocznicy akcji III Most.

- Niedzielę rozpoczęliśmy od jutrzni. Po śniadaniu przyszedł czas na kolejną konferencje. Dzisiejszego dnia uczestniczyliśmy we Mszy św. wraz z parafianami. Dużą niespodzianką dla miasteczkowiczów była wizyta młodzieży polonijnej z Ukrainy. Gra terenowa była okazją do integracji w grupach. Efekty wspólnej pracy zostały przedstawione na koniec dnia podczas prezentacji grup. Dzień zakończył się chrztem dla nowych uczestników - mówią młodzi.

W poniedziałek uczestnicy Miasteczka spotkali się z bp Leszkiem Leszkiewiczem, któremu zadali co najmniej 100 pytań.

W planach jest piesza pielgrzymka do Radłowa. Przy chrzcielnicy, przy której została ochrzczona bł. Karolina, młodzi odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Gościem Miasteczka będzie Anna Golędzinowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama