Nowy numer 42/2019 Archiwum

W Tarnowie pilnie poszukiwane rodziny zastępcze

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie rozpoczął kampanię promującą rodzicielstwo zastępcze.

Głównym jej założeniem jest przede wszystkim zachęcanie osób otwartych na pomoc innym do podejmowania się misji rodzicielstwa zastępczego. Obecnie na terenie miasta Tarnowa funkcjonuje 88 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 91 dzieci. Częstym powodem umieszczania dzieci w rodzinach zastępczych jest bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych rodziców biologicznych, uzależnienia, pobyt w zakładzie karnym, a nawet ich wyjazd za granicę.

Dzięki przebywaniu w rodzinie zastępczej - dzieci mogą czuć się akceptowane i kochane, mają szansę na szczęśliwe dzieciństwo oraz odpowiedzialne, dorosłe życie. Rodzina zastępcza stwarza możliwości zaspokojenia ich potrzeb bezpieczeństwa, przynależności i akceptacji, wyrównuje braki w zakresie właściwego wspierania dziecka w rozwoju psychofizycznym, daje szansę na wzrastanie w warunkach maksymalnie zbliżonych do naturalnych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie zaprasza osoby, które mają otwarte serca, dostrzegają potrzeby dzieci pozbawionych rodzicielskiej troski i którym bliskie jest dobro każdego dziecka.

Informacji udzielają specjaliści w: Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie przy ul. Juliana Goslara 5 od poniedziałku do piątku w godzinach: poniedziałek: 7.30 - 18.00; wtorek - piątek: 7.30 - 15.30. Kontakt telefoniczny: 14 688 20 50 lub 14 688 20 57.

Więcej informacji m.in. na temat kryteriów, jakie musi spełnić rodzina zastępcza, znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL