GN 32/2018 Archiwum

W Tarnowie pilnie poszukiwane rodziny zastępcze

Dzieci, które ich potrzebują, jest coraz więcej. Dlaczego?

- Mamy mało rodzin zastępczych, a dzieci, które ich potrzebują, jest niestety coraz więcej - mówi Magdalena Stus z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie.

Obecnie w Tarnowie jest ok. 80 rodzin zastępczych, spokrewnionych, niezawodowych i zawodowych. Jakie dzieci do nich trafiają? Jak wyjaśnia Magdalena Stus, prawie w ogóle nie są to sieroty, ale powodem ich umieszczenia w rodzinie zastępczej jest bezradność opiekuńczo-wychowawcza biologicznych rodziców, alkoholizm, uzależnienia, pobyt w zakładzie karnym, a nawet ich wyjazd za granicę. – Mamy bardzo dużo eurosierot, nad którymi opiekę przejęli dziadkowie - dodaje.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie zaprasza osoby, które mają otwarte serca, dostrzegają potrzeby dzieci pozbawionych rodzicielskiej troski i którym bliskie jest dobro każdego dziecka.

Informacji udzielają specjaliści w: Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie przy ul. Juliana Goslara 5 od poniedziałku do piątku w godzinach: poniedziałek: 7:30 - 18:00; wtorek - piątek: 7:30 - 15:30. Kontakt telefoniczny: 14 688 20 50 lub 14 688 20 57.

Więcej informacji m.in. na temat kryteriów, jakie musi spełnić rodzina zastępcza, znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma