Nowy numer 3/2019 Archiwum

Bochnia już w drodze na Jasną Górę

Dziś bocheńska grupa pielgrzymów dołączyła do 38. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Wędrowanie rozpoczęła już w sobotę.

Od lat bochnianie uczestniczą nie tylko w Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymce, ale na Jasną Górę idą także z Pieszą Pielgrzymką Krakowską. W tarnowskiej pielgrzymce tworzą grupę nr 6 - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, której opiekunem w tym roku jest ks. Paweł Broński, a w krakowskiej grupę nr 3 - św. Jadwigi. Przewodnikiem ekipy trójki jest ks. Paweł Skraba.

Bocheńscy pielgrzymi na wawelskim wzgórzu.   Bocheńscy pielgrzymi na wawelskim wzgórzu. Monika Łącka /Foto Gość Krakowskie pielgrzymowanie rozpoczęło się dzisiaj Mszą św. na wawelskim wzgórzu pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego, ale bocheńscy pątnicy na szlak wyruszyli już w sobotę, dzięki temu również z Bochni do Krakowa dotarli pieszo.

Bocheńska grupa.   Bocheńska grupa. Beata Malec-Suwara /Foto Gość Wtedy to błogosławieństwa na pielgrzymi trud udzielił im bp Leszek Leszkiewicz, przewodnicząc Mszy św. w kościele św. Pawła. Grupa zatrzymała się również w bazylice św. Mikołaja, by pomodlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Bocheńskiej.

Bocheńską grupę PPK na Jasną Górę prowadzi ks. Paweł Skraba.   Bocheńską grupę PPK na Jasną Górę prowadzi ks. Paweł Skraba. Monika Łącka /Foto Gość 38. Piesza Pielgrzymka Krakowska, której towarzyszy hasło "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym", na Jasną Górę dotrze w sobotę 11 sierpnia. Na krakow.gosc.pl każdego dnia zamieszczane będą relacje z fotogaleriami z odwiedzin u poszczególnych wspólnot. Zachęcamy do śledzenia naszej bocheńskiej grupy nr 3 - św. Jadwigi.

Przypominamy także o trwających nadal zapisach na 36. Tarnowską Pieszą Pielgrzymkę, która na Jasną Górę wyruszy już 17 sierpnia! Piszemy o niej TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy