Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bochnia już w drodze na Jasną Górę

Dziś bocheńska grupa pielgrzymów dołączyła do 38. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Wędrowanie rozpoczęła już w sobotę.

Od lat bochnianie uczestniczą nie tylko w Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymce, ale na Jasną Górę idą także z Pieszą Pielgrzymką Krakowską. W tarnowskiej pielgrzymce tworzą grupę nr 6 - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, której opiekunem w tym roku jest ks. Paweł Broński, a w krakowskiej grupę nr 3 - św. Jadwigi. Przewodnikiem ekipy trójki jest ks. Paweł Skraba.

Bochnia już w drodze na Jasną Górę   Bocheńscy pielgrzymi na wawelskim wzgórzu. Monika Łącka /Foto Gość Krakowskie pielgrzymowanie rozpoczęło się dzisiaj Mszą św. na wawelskim wzgórzu pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego, ale bocheńscy pątnicy na szlak wyruszyli już w sobotę, dzięki temu również z Bochni do Krakowa dotarli pieszo.

Bochnia już w drodze na Jasną Górę   Bocheńska grupa. Beata Malec-Suwara /Foto Gość Wtedy to błogosławieństwa na pielgrzymi trud udzielił im bp Leszek Leszkiewicz, przewodnicząc Mszy św. w kościele św. Pawła. Grupa zatrzymała się również w bazylice św. Mikołaja, by pomodlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Bocheńskiej.

Bochnia już w drodze na Jasną Górę   Bocheńską grupę PPK na Jasną Górę prowadzi ks. Paweł Skraba. Monika Łącka /Foto Gość 38. Piesza Pielgrzymka Krakowska, której towarzyszy hasło "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym", na Jasną Górę dotrze w sobotę 11 sierpnia. Na krakow.gosc.pl każdego dnia zamieszczane będą relacje z fotogaleriami z odwiedzin u poszczególnych wspólnot. Zachęcamy do śledzenia naszej bocheńskiej grupy nr 3 - św. Jadwigi.

Przypominamy także o trwających nadal zapisach na 36. Tarnowską Pieszą Pielgrzymkę, która na Jasną Górę wyruszy już 17 sierpnia! Piszemy o niej TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama