Od św. Klary do św. Maksymiliana

Plenerowe pokazy filmów dla rodzin i warsztaty filmowe dla dzieci - to wszystko obędzie się już w ten weekend w Starym Sączu!

Organizatorzy Festiwalu Filmowego MUNDI zapraszają całe rodziny na plenerowe pokazy filmów przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

Festiwal rozpocznie się 11 sierpnia we wspomnienie św. Klary, patronki telewizji, a zakończy 14 sierpnia, kiedy wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, który ubóstwo, prostotę życia, poświęcenie dla wielkich idei łączył z najnowszymi osiągnięciami techniki. Był managerem i twórcą bezwzględnie największego w Polsce wydawnictwa prasy i książki religijnej. Był też zwolennikiem wykorzystania w głoszeniu Ewangelii fal radiowych. Interesował się też badaniami nad przekazem obrazu za pomocą fal radiowych, czyli początkami dzisiejszej telewizji. Festiwal Filmowy w Starym Sączu wziął swą nazwę od imienia, jakim darzyli go rodzice i koledzy - Mundzio.

Pokazy plenerowe dla rodzin przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu będą się odbywać o godz. 19. Udział w nich jest bezpłatny. W sobotę (11 sierpnia) zobaczymy Tam gdzie mieszka Bóg (czas: 83 min., produkcja: Argentyna) - film z udziałem papieża Franciszka. W niedzielę (12 sierpnia) - Marcelino, chleb i wino (czas. 91 min. produkcja: Hiszpania,Włochy) - klasyka kina religijnego, a w poniedziałek (13 sierpnia) - Dwie korony (czas: 92 min. produkcja: Polska) - dokument fabularyzowany o św. Maksymilianie Kolbe.

Pokazom filmowym podczas Festiwalu MUNDI towarzyszą warsztaty dla dzieci - filmowe, aktorskie, animacji 3D, fotograficzne, plastyczne, kaligraficzne i literackie. Warsztaty dla wszystkich grup rozpoczną się wspólnym spotkaniem z prowadzącymi w piątek 10 sierpnia o godz. 17 przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu, ul. Papieska 1. Zajęcia w grupach 7-10 osobowych będą prowadzili znakomici, a zarazem wymagający instruktorzy po około 2-3 godziny dziennie.

Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..