Nowy numer 41/2019 Archiwum

Do Matki, która przeczy złu

W Przeczycy rozpoczyna się dzisiaj tygodniowy odpust maryjny. Główna uroczystość odbędzie się 15 sierpnia.

Rolnicy, pszczelarze, nauczyciele, wychowawcy, rycerze Niepokakalnej, LSO, DSM, OSP, Policja, myśliwi, leśnicy, służby mundurowe, grupy misyjne, emeryci, renciści i chorzy - to tylko niektóre grupy społeczne, które podczas tygodniowego odpustu będą miały swój dzień.

Hasłem całego tygodnia odpustowego są słowa „Służebnico Ducha Świętego wspieraj nas”.

Plan odpustu znajdziecie TUTAJ!

Dziewczęta na odpuście w Przeczycy w 2015 roku   Dziewczęta na odpuście w Przeczycy w 2015 roku
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Główna uroczystość odbędzie się 15 sierpnia. Msze św. w sanktuarium o godz. 7, 9 i 16. O godz. 11 bp Andrzej Jeż będzie przewodniczył Sumie połączonej z dziękczynieniem za plony i poświęceniem wieńców i kop żniwnych z całego regionu.

W Przeczycy czczona jest słynąca łaskami figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. W tym roku mija 93. rocznica koronacji figury i 43. rekoronacji.

Korony na skronie Jezusa i Maryi nałożył bp pomocniczy przemyski (Przeczyca należała wówczas do diecezji przemyskiej), natomiast rekoronatorem był kard. Karol Wojtyła.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL