Nowy numer 2/2021 Archiwum

Spełnia się marzenie Karoliny

Pielgrzymi niosą do Kalwarii Zebrzydowskiej relikwie bł. Karoliny. Przez cztery dni pokonają 100 kilometrów. Pielgrzymka zakończy się 15 sierpnia podczas uroczystości Wniebowzięcia NMP.

Franciszkanie z Kalwarii Zebrzydowskiej razem z grupą kilkudziesięciu młodych osób wyruszyli z Zabawy z relikwiami bł. Karoliny.

W pieszej pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej pokonają 100 kilometrów. Pierwszy etap wędrówki prowadził z Zabawy, z sanktuarium bł. Karoliny, do Szczepanowa, gdzie znajduje się sanktuarium św. Stanisława.

Dalsza trasa pielgrzymki wiedzie przez Niegowić i Siepraw. Pątnicy mają dotrzeć do Kalwarii na uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz Kalwaryjskie Dni Młodych.

- Bł. Karolina Kózkówna marzyła o przybyciu do Kalwarii Zebrzydowskiej, dokąd każdego roku pielgrzymowała jej matka. Zbierała nawet oszczędności, aby kiedyś zrealizować ten pomysł. Realizację tego pomysłu poprzedziła jednak jej śmierć męczeńska.

Postanowiliśmy więc podjąć jej marzenie i pomóc jej dopełnić je. Od dłuższego czasu kilku braci odczuwało przynaglenie do tego, by uczynić coś dla tej, która uprosiła tak wiele łask… I dlatego zdecydowaliśmy się, aby przyprowadzić ją razem z młodymi w czterodniowej pielgrzymce.

Po otrzymaniu relikwii Męczennicy z rąk kustosza sanktuarium w Zabawie od 12 sierpnia będziemy towarzyszyć Karolinie w drodze na odpust. Łącznie mamy do przejścia ponad 100 km, które zamierzamy pokonać w cztery dni.

W drodze będziemy przygotowywali się - przez konferencje, pracę w grupach, a zwłaszcza codzienną Eucharystię - do przeżycia odpustu Wniebowzięcia.

Wiemy, że Karolina nie chce tej pielgrzymki dla siebie samej - jej radością jest prowadzenie nas do Maryi! - mówią organizatorzy pielgrzymki i akcji #marzeniekaroliny.

Z okazji pielgrzymki i na uroczystość intronizacji relikwii bł. Karoliny powstał specjalny hymn;

#marzenieKAROLINY - "Droga do życia"
OFM bernardyni

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama