Nowy numer 2/2021 Archiwum

O wyrwanie ze szponów nałogów przejdź do galerii

Różaniec na Żakówce w Kamionce Wielkiej ofiarowano w intencji trzeźwości w rodzinach i za osoby uzależnione.

Mieszkańcy parafii Kamionka Wielka oraz przybyli goście wzięli udział w modlitwie za rodziny, która tradycyjnie odbyła się na Żakówce.

Idąc stromą drogą, modlono się na różańcu, słuchano rozważań i świadectw, które symbolizowały drogę, jaką powinien przejść uzależniony, by wyrwać się ze szponów nałogu.

Mijając kolejne kapliczki różańcowe, można było zauważyć, że dźwiganie krzyża pokazuje osobę popadającą w chorobę alkoholizmu oraz już uzależnioną, śmierć na krzyżu wskazuje na osobę, której nałóg umiera, walczącą o lepsze życie, zaś zmartwychwstanie jest symbolem pokonania tej strasznej choroby i życia w bliskiej relacji z Jezusem.

Ks. Zbigniew Guzy, diecezjalny duszpasterz trzeźwości, podkreślał, jak ważna jest modlitwa za osobę uzależnioną. Zachęcał także do podjęcia abstynencji i ofiarowania jej za osobę zmagającą się z tym problemem.

Wygłoszone świadectwa pokazały, jak alkoholizm niszczy rodziny, jak trudną walkę trzeba stoczyć, by z tego wyjść, oraz że pewnych relacji nie da się już odbudować. Jedyną drogą do wyjścia z alkoholizmu jest Jezus Chrystus i grupy pomagające nawiązać z Nim relację. Wędrówce towarzyszył śpiew prowadzony przez młodzież parafialnego KSM.

Modlitwie przewodniczył nowy proboszcz ks. Janusz Potok, którego kilka godzin wcześniej parafianie ciepło przywitali. Przybył do Kamionki Wielkiej z Kazachstanu, choć pochodzi z pobliskiej miejscowości Stróże. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w agapie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama