Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ekstremalnie do Pasierbca

Redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" idzie do Matki Bożej Pocieszenia. Jest już w krakowskich stronach…

Kiedy zapraszaliśmy ks. Adama Pawlaszczyka do Pasierbca na jubileusz 25. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia oraz ukazania się pierwszego numeru tarnowskiej edycji tygodnika, nie wiedzieliśmy, że szef przyjdzie do nas pieszo aż z Katowic.

Tymczasem za nim już połowa 140-kilometrowej drogi.

- Dziś zamierzam zatrzymać się w Wieliczce. Wyruszyłem w piątek przed piątą rano, żeby wyprzedzić trochę słońce, które wczoraj przypiekało. Do Pasierbca zostanie mi na sobotę ze 40 kilometrów. Idę z modlitwą i myślą o „Gościu Tarnowskim”, który przeżywa swój srebrny jubileusz, a głównym motywem jest pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia. Cały czas myślę też o kazaniu niedzielnym, o tym, że Europa i człowiek w ogóle potrzebują pocieszenia bardziej niż kiedykolwiek - mówi ks. Pawlaszczyk.

Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” będzie uczestniczył w głównych uroczystościach jubileuszowych w Pasierbcu koło Limanowej.

W niedzielę 26 sierpnia wygłosi przed południem kazania podczas Mszy św., a o 11.00 będzie koncelebrował Eucharystię z bp. Andrzejem Jeżem i kapłanami, którzy przybędą na pasierbieckie wzgórze, by razem ze świeckimi i osobami konsekrowanymi dziękować za koronację obrazu Matki Bożej i za 25 lat „Gościa Tarnowskiego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL