Nowy numer 41/2019 Archiwum

Goście idą! przejdź do galerii

Na pasierbieckie wzgórze przybywa coraz więcej pielgrzymów. Wśród nich nie zabrakło strażaków…

W kolejnym dniu odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia, jubileuszu 25-lecia koronacji Jej obrazu oraz wydania pierwszego numeru „Gościa Tarnowskiego” do sanktuarium w Pasierbcu pielgrzymowali strażacy z powiatu limanowskiego.

- To pierwsze takie spotkanie modlitewne w gronie druhów z naszego powiatu. Mamy nadzieję, że za rok i przez następne lata będziemy do Pasierbca pielgrzymować - mówił ks. Stanisław Kaczka, kapelan strażaków.  

Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski, który podziękował strażakom za ich odważną służbę.

- Strażacy bardzo przysłużyli się podczas organizacji uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia przed 25 laty. Dbali, by kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów mogło bezpiecznie i godnie, mimo ulewy, przeżyć tę podniosłą uroczystość - podkreślał w homilii biskup.

Po Mszy św. strażacy i świeccy wzięli udział w Drodze Krzyżowej, którą poprowadził ks. Kaczka. OSP w Kisielówce zaprosiła wszystkich druhów i druhny na agapę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL