Nowy numer 3/2021 Archiwum

Papież Franciszek błogosławi

Ojciec Święty pozdrawia czytelników "Gościa Tarnowskiego" i pielgrzymów obecnych na uroczystości jubileuszowej w Pasierbcu.

Z samego serca Kościoła otrzymaliśmy list, którym chcemy się podzielić z wszystkimi przyjaciółmi „Gościa Tarnowskiego”, a zwłaszcza z uczestnikami jubileuszowych uroczystości w Pasierbcu…

Pragnę w imieniu Jego Świątobliwości Franciszka podziękować za informacje na temat działalności i jubileuszu 25-lecia tarnowskiej edycji katolickiego tygodnika „Gość Niedzielny”.

Ojciec święty docenia zaangażowanie Dziennikarzy i Współpracowników Redakcji „Gościa Tarnowskiego”, którzy promując działalność i dziedzictwo lokalnego Kościoła, uczestniczą w dziele ewangelizacji.

Współczesne środki społecznego przekazu mogą stanowić dużą pomoc w poznaniu i zrozumieniu rzeczywistości zewnętrznej i duchowej, w której uczestniczymy.

Dlatego zadanie dziennikarza jest niezwykle odpowiedzialną profesją, bowiem – jak pisze Jego Świątobliwość – informowanie to formowanie, i ma ono coś wspólnego z życiem ludzi. Z tego powodu poprawność źródeł i strzeżenie komunikacji są prawdziwymi procesami rozwoju dobra, które rodzą zaufanie i otwierają drogi jedności i pokoju (Orędzie Papieża Franciszka na 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, Watykan, 24.01.2018).

Zawierzając wstawiennictwu Matki Bożej Pocieszenia z Pasierbca wszystkich Uczestników Jubileuszu „Gościa Tarnowskiego”, a przede wszystkim Dziennikarzy, Publicystów i Czytelników Tygodnika, Ojciec święty modli się w Ich intencji i z serca udziela Im swego Apostolskiego Błogosławieństwa.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

Mons. Paolo Borgia

Asesor Sekretariatu Stanu

Watykan, 23 lipca 2018 roku

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama