Nowy numer 42/2019 Archiwum

Za dobre i bezpieczne wakacje przejdź do galerii

W sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu odbył się powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Na pasierbieckie wzgórze przybyli uczestnicy wakacyjnych rekolekcji oazowych – dzieci, młodzież oraz rodziny.

Oazowicze modlili się podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Leszka Leszkiewicza, który zwrócił uwagę, by nie stawiać w Kościele siebie na pierwszym miejscu.

- Taki Kościół nie przetrwa prób i zginie. Na pierwszym miejscu powinniśmy zawsze stawiać Boga - mówił hierarcha. Biskup udzielił błogosławieństwa nowym parom rejonowym Domowego Kościoła w dekanacie Porąbka Uszewska i Tarnów-Zachód.

Po Mszy św. uczestnicy dnia wspólnoty opowiedzieli o swoich wakacyjnych rekolekcjach, zaprezentowali znaki i złożyli świadectwa.

Kustosz sanktuarium w Pasierbcu podjął gości żurkiem, a organizatorami spotkania byli oazowicze z rejonu limanowskiego.

- W wakacje na terenie naszej diecezji odbyło się 14 oaz wakacyjnych długich, czyli trwających 15 dni. W siedmiu turnusach uczestniczyli dzieci i młodzi, w pozostałych rodziny. W sumie ponad 2,5 tys. osób przeżyło te wakacje z Bogiem.

Odbyło się też siedem rekolekcji tematycznych dla animatorów oaz rodzin. Odwiedziło nas wiele osób spoza diecezji, które uczestniczyły w oazach.

- Cieszymy się, że wszystko przebiegło bez większych problemów, było bezpiecznie - mówi diecezjalny moderator ruchu ks. Paweł Płatek.  

Nowy rok formacji będzie przebiegał pod hasłem „Młodzi w Kościele”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL