Nowy numer 4/2021 Archiwum

Służcie Bogu z radością

Ks. Grzegorz Rzeźwicki dziękuje za 16 lat posługiwania z ministrantami i lektorami na szczeblu diecezjalnym.

Od 1 września funkcję diecezjalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza objął ks. Sylwester Brzeźny.

Zastąpił ks. Grzegorza Rzeźwickiego, który przez ostatnie 16 lat opiekował się ministrantami i lektorami na szczeblu diecezjalnym.

"Dziękuję za współpracę wszystkim opiekunom LSO na parafiach, dekanalnym duszpasterzom i ceremoniarzom wszystkich roczników. Szczególną wdzięczność kieruję w stronę księży, którzy pomagali mi przez wiele lat w prowadzeniu Kursu Ceremoniarza, Dni Formacji Ministrantów i Lektorów, w organizowaniu Rekolekcji Powołaniowych i turnieju PNH LSO. Składam także wyrazy podziękowania poszczególnym prezesom, sekretarzowi i animatorom kursów za twórczą i gorliwą posługę" - pisze ks. Grzegorz Rzeźwicki w słowie podziękowania zamieszczonym na stronie internetowej Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej.

Swojemu następcy życzy owocnej pracy. "Służcie Bogu z radością" - dodaje.

Ks. Grzegorz Rzeźwicki jest także autorem publikacji związanych z duszpasterstwem ministrantów i lektorów oraz z formacją Liturgicznej Służby Ołtarza. Za jego kadencji bycia diecezjalnym duszpasterzem LSO powstał statut Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, którego celem było ujednolicenie programu formacyjnego w parafiach. O statucie tym pisaliśmy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama