Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ogród rośnie przejdź do galerii

W Gosprzydowej powstaje różańcowe wzgórze. Bp Leszkiewicz poświęcił już ołtarz polowy oraz kaplicę objawienia MB Fatimskiej.

W I sobotę września bp Leszek Leszkiewicz przewodniczył w Gosprzydowej Mszy św., a po niej procesji różańcowej.

Modlitwa odbyła się w powstającym na zboczu wzgórza ogrodzie różańcowym. Bp Leszek poświęcił wykonany już ołtarz polowy oraz kaplicę objawień Matki Bożej Fatimskiej.

- Czeka nas jeszcze wykonanie miejsca pod figurę Anioła i dzieci fatimskich oraz 20 kapliczek różańcowych - mówi ks. proboszcz Tadeusz Cetera.  

Ogród powstaje z inicjatywy miejscowego proboszcza. Pomysł spotkał się z akceptacją parafian, którzy chętnie włączyli się w prace.

- Ofiarują swój sprzęt, drewno i inne materiały, a przede wszystkich swój czas. Właściciele firm bezpłatnie wykonali m.in. pomiary geodezyjne i mapy, plantowanie terenu, doprowadzenie energii elektrycznej… To prawdziwe pospolite ruszenie rozbudzone przez duszpasterza - przyznaje Ewa Prus, która opisała prowadzone prace w tekście „Niebieska inwestycja” w „Kościele nad Uszwicą”.

W powstającym ogrodzie, który będzie nosił nazwę „Zawierzenia Maryi” odbywają się już procesje różańcowe w I soboty miesiąca. Tu znajdował się jeden z ołtarzy procesji Bożego Ciała, tutaj też zakończyły się tegoroczne nabożeństwa majowe.

W procesji fatimskiej noszona jest figura Matki Bożej przywieziona z Fatimy do Niepokalanowa. Do Gosprzydowej trafiła dzięki o. prof. Ignacemu Kosmanie OFM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL