GN 41/2019 Archiwum

Rajskie świętowanie

Już w sobotę 8 września największe sołectwo gminy Lipnica Murowana, Rajbrot, będzie obchodził 700-lecie istnienia.

Rajbrot został lokowany przez króla Władysława Łokietka na prawie magdeburskim w 1318 roku. 700 lat Rajbrotu to siedem wieków świetności i upadków, lata dobre i mądre, a także lata w których wojny i walki odcisnęły piętno w dziejach jego i jego mieszkańców. 

- W czasie organizowanych przez ostatnie osiem miesięcy uroczystości, wraz z mieszkańcami uczciliśmy ważne patriotyczne wydarzenia, idee i dzieła, dziedzictwo materialne i niematerialne w wymiarze kulturowym, historycznym i społecznym. W każdym z tych akcentów odkrywaliśmy przywiązanie do Rajbrotu oraz dumę z jego dziejów i osiągnięć – mówi Tomasz Gromala, wójt gminy Lipnica Murowana.

Centralne uroczystości jubileuszowe odbędą się 8 września. Rozpocznie się to Rajbrocie świętowanie Msz ą św. o godz. 11. Po niej nastąpi odsłonięcie płyty upamiętniającej jubileusz. O godz. 15 zaplanowano grupowe zwiedzanie Rajbrotu. Dla uczestników spotkania wystąpi Orkiestra Wojskowa z Siedlec, a także Zespół „Promyczki dobra”. Cały program publikujemy na dołączonym plakacie.

 

Rajskie świętowanie   Plakat obchodów 8 września

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL