Nowy numer 42/2019 Archiwum

Chciał zaimponować kolegom i koleżankom

Nastolatek z Dąbrowy Tarnowskiej zniszczył zabytkową figurę św. Jana Nepomucena.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia.

- Sprawca zepchnął z okrągłej kolumny zabytkową figurę św. Jana Nepomucena z 1896 roku i spowodował jej uszkodzenie - informują stróże prawa.

Winowajcą okazał się 16-latek. - Nieletni przyznał się do zarzucanego mu czynu, tłumaczył swoje zachowanie chęcią zaimponowania kolegom i koleżankom. Teraz odpowie przed Sądem Rodzinnym, który zastosuje wobec niego stosowny środek wychowawczy - dodają policjanci.

O uszkodzeniu figury dąbrowscy parafianie usłyszeli także z ambony.

- Dziękujemy dąbrowskiej Policji za szybką i skuteczną interwencję w sprawie zniszczenia figury św. Jana Nepomucena. Sprawca wyraził głęboką skruchę, jest w pełni świadomy właściwej oceny dokonanego czynu i nie uchyla się od odpowiedzialności. W ocenie tych wydarzeń kierujmy się zasadą, że potępiamy czyn, ale nie człowieka.

Apelujemy do wszystkich parafian: niech ten bulwersujący nas akt wandalizmu i jego konsekwencje będą czytelną przestrogą dla naszej młodzieży, a dla rodziców niech staną się wielkim wezwaniem do szerokiego otwarcia oczu na to, czym się zajmują ich dzieci nie tylko wtedy, kiedy są w domu, ale również poza nim - przestrzegali duszpasterze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL