Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dwudziestu w Tarnowie...

...czyli najwięcej w Polsce. W sumie do seminariów diecezjalnych i zakonnych w całym kraju zgłosiło się 622 mężczyzn.

Ksiądz Piotr Kot, sekretarz Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych w Polsce, poinformował, że do seminariów diecezjalnych i zakonnych zgłosiło się 622 mężczyzn, o 45 więcej niż w ubiegłym roku.

Są to wstępne dane, ponieważ w niektórych diecezjach nadal przyjmowani są kandydaci, a kilka zgromadzeń zakonnych nie podało jeszcze informacji o liczbie kandydatów.

Najwięcej, bo 20 mężczyzn, zgłosiło się do seminarium w Tarnowie. Na drugim miejscu jest Wrocław z liczbą 19 kandydatów. Ze zgromadzeń zakonnych najwięcej osób chce wstąpić do salezjanów (21) i dominikanów (17).

Jak powiedział radiu RDN Małopolska rektor tarnowskiego seminarium ks. Andrzej Michalik, wśród kandydatów są absolwenci studiów i już pracujący mężczyźni.

- Najczęściej ci, którzy przychodzą po studiach, po kilku latach pracy, to są kandydaci, którzy już mieli taką myśl w gimnazjum, ten głos nie dał im spokoju i postanowili się zgłosić - powiedział rektor.

O tym, ilu kandydatów ostatecznie przyjedzie na semestr propedeutyczny do Błonia k. Tarnowa, przekonamy się na początku roku akademickiego   O tym, ilu kandydatów ostatecznie przyjedzie na semestr propedeutyczny do Błonia k. Tarnowa, przekonamy się na początku roku akademickiego
Archiwum WSD Tarnów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL