Nowy numer 14/2020 Archiwum

Sosna czy życie?

Dlaczego płaczemy nad sosną, a nie cieszymy się, że rannej kobiecie nic się nie stało?

Sosna na Sokolicy w Pieninach   Sosna na Sokolicy w Pieninach
Krzysztof Blachnicki / CC 3.0
Media ogólnopolskie i lokalne załamywały ręce nad zniszczeniem? uszkodzeniem? złamaniem jednej z gałęzi? sosny rosnącej na szczycie Sokolicy. Z żalem donoszą, że 500-letnie drzewo zniszczył wir powietrza wytworzony przez helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego. Śmigłowiec został wezwany do kobiety, która zasłabła, została ranna w głowę i potrzebowała pomocy.

Dyrektor parku przyznał, że zniszczenie sosny to niepowetowana strata wizerunkowa „dla Pienin, dla miejscowej społeczności i gminy Krościenko” (cyt. za RDN Małopolska). Z pewnością jest to jakaś strata, ale ważniejsze jest to, że zostało uratowane czyjeś zdrowie i życie.

Co jest ważniejsze - wizerunek czy człowiek?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama