Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na rękach Maryi

Odbyło się XVI Diecezjalne Forum Niepełnosprawnych Ruchowo.

Od początku przyjeżdża na nie pani Elżbieta, która z diecezjalnym duszpasterstwem osób niepełnosprawnych ruchowo związana jest od 1989 roku.

– Na co dzień jesteśmy rozproszeni, nie każdy ma też możliwość spotykać się z innymi, dlatego tym bardziej cieszymy się, kiedy możemy wyjść z domu i być razem – mówi pani Elżbieta. Mszy św. na rozpoczęcie forum przewodniczył bp Stanisław Salaterski. – Maryja jest Tą, która na swych rękach trzyma wszystkich cierpiących. Każdy z was ma swoje miejsce w przestrzeni matczynych rąk, które są dla was pocieszeniem i umocnieniem – mówił w homilii biskup. Po Mszy św. bp Stanisław wręczył statuetki „Cyrenejczyka” przyznawane osobom zasłużonym dla duszpasterstwa niepełnosprawnych w diecezji tarnowskiej. Uczestnicy forum, a także wakacyjnych oaz, wzięli udział w pielgrzymce do kaplicy Łaski, a po powrocie w pikniku. Gościem tej części spotkania był klerycki zespół muzyczny z Tarnowa. Duszpasterstwo niepełnosprawnych ruchowo ma od 1 września nowego dyrektora. Ks. Roberta Pociechę zastąpił ks. Rafał Słomba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL