Nowy numer 3/2021 Archiwum

Budują Centrum Dziecka w Kamerunie

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w par. św. Pawła w Bochni i mieszkańcy regionu nie ustają w zbieraniu makulatury na misje.

Wrześniowa zbiórka odbyła się przy kościele pw. św. Jana Nepomucena w Bochni. - Zebraliśmy 14 710 kg zużytego papieru. Ponadto dwie osoby przekazały darowiznę w kwocie 200 zł. Tak więc konto budowy Centrum Dziecka „Cite de vie - Mere Josepha” w Yaounde - stolicy Kamerunu, powiększyliśmy  o kwotę  4 904,50 zł - mówi Maria Ślusarz ze SRK.

Bezpośrednio przy odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowała grupa parafian św. Jana Nepomucena zorganizowana przez Romana Kamińskiego.

Do wrześniowej zbiórki makulatury oprócz osób prywatnych włączyły się szkoły i instytucje:  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Wojakowej,  Szkoła Podstawowa im. s. Emilii Podoskiej w Grajowie k. Wieliczki, Publiczne Przedszkole w Jodłówce, Studio K w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe Dorota Michalik i Agata Maleska - Radwan, Apteka „Gazaris”, Stanisław Piela i Maciej Piela Notebook Master Centrum Szkoleń i Serwis s.c.

- O naszej akcji dowiaduje się coraz więcej ludzi dzięki wielu instytucjom i portalom internetowym, które bezinteresownie umieszczają nasze plakaty, a także informacje o zbiórkach, za co  im z serca dziękujemy. Szczególne wyrazy wdzięczności za każdą dołożoną cegiełkę do rozpoczętego dzieła przesyłają pamiętające w modlitwie o wszystkich darczyńcach siostry pasjonistki. S. Kolbena koordynatorka budowy dziękuje wszystkim darczyńcom za dotychczasową pomoc i serdecznie zaprasza do dalszego wspólnego budowania - dodaje pani Maria.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni zaprasza do udziału w następnej zbiórce makulatury, która odbędzie się 13 października 2018 roku przy kościele św. Pawła Ap. w Bochni w godz. od 7.00 do 16.00.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 - wjazd od ul. Gazowej - pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama