Nowy numer 14/2020 Archiwum

Polecamy

  • kj
    23.09.2018 12:15
    Mam nadzieję, że kiedyś ktoś zrobi porządne badania socjologiczne, ilu z tych stu dwudziestu ceremoniarzy za 5-10 lat będzie regularnie uczestniczyło w mszach, ilu będzie w związkach niesakramentalnych, a ilu zostanie księżmi.

    Ostatnie 30 lat wykształciło w Polsce specyficzne formy duszpasterstwa i jestem ciekaw, na ile prawdziwe są moje obserwacje, że one totalnie zawiodły, tzn. więcej osób po tradycyjnej formacji katolickiej (czyli de facto bez jakiejś szczególnej opieki poza uczestnictwem w sakramentach i domowym wychowaniu religijnym) zachowuje wiarę, niż uczestników oaz, dzisiejszych ministrantów, akcji katolickiej etc.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama