Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 46/2025
    GN 46/2025 Dokument:(9491720,Błogosławieni ubodzy)
  • GN 45/2025
    GN 45/2025 Dokument:(9483911,Nie do opowiedzenia)
  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Zwyczajni nastolatkowie, którzy kochają Eucharystię i Kościół

Zwyczajni nastolatkowie, którzy kochają Eucharystię i Kościół przejdź do galerii

Diecezja tarnowska ma 125 nowych ceremoniarzy.

Nowi ceremoniarze  
Nowi ceremoniarze
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

W ośrodku rekolekcyjnym „Arka” w Gródku nad Dunajcem zakończyła się ostatnia sesja kursu ceremoniarzy.

Podczas uroczystej Mszy św. do tego elitarnego grona w Liturgicznej Służbie Ołtarza zostało włączonych 125 chłopców z 61 parafii diecezji tarnowskiej.

Eucharystii przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz, który udzielił nowym ceremoniarzom specjalnego błogosławieństwa i poświęcił krzyże, które będą odtąd nosić podczas liturgii.

– Starajcie się tak służyć, by nie zasłaniać sobą Boga i Jego działania w czasie liturgii. To Bóg jest pierwszy i to On działa, my jedynie jesteśmy narzędziami w Jego rękach.

Żyjcie słowem Bożym, które słyszycie w czasie Eucharystii, ale którym możecie się karmić także poza nią.

Dawajcie dobry przykład nie tylko w kościele, ale również w waszych domach, szkołach, miejscach publicznych. Ludzie mają prawo widzieć w was kogoś, kto jest blisko Boga, kocha Kościół i cieszy się tym, że może w nim służyć – mówił w homilii bp L. Leszkiewicz.

Dumny z bycia ceremoniarzem jest Kamil z parafii MB Fatimskiej z Tarnowa. – Najpierw byłem ministrantem, ale przez kilka lat miałem przerwę w służeniu. Do powrotu do ołtarza zachęciły mnie dziewczyny z DSM po Światowych Dniach Młodzieży. Pomyślałem, czemu nie? W gimnazjum zostałem lektorem, a potem ksiądz zaproponował mi, żebym został ceremoniarzem. Bardzo się z tego ucieszyłem i jestem dumny, że mogę jeszcze bardziej służyć przy ołtarzu.

Na sesjach poznałem wielu fajnych kolegów i wspaniałych księży, którzy nas rozumieli i potrafili znaleźć z nami wspólny język. Dzięki temu wykłady nie były nudne, a egzaminy do zdania.

Być ceremoniarzem to przede wszystkim wejść jeszcze bardziej w liturgię, a przez to być bliżej Boga. Ceremoniarze powinni być ludźmi pokory, aby nie przeszkadzać podczas liturgii, lecz ułatwiać jej przeżywanie innym.

Ta posługa to także pewien styl życia, postępowania, dawanie dobrego przykładu. Jesteśmy zwyczajnymi nastolatkami, którzy kochają Boga, Kościół i Eucharystię – podkreśla świeżo upieczony ceremoniarz.

Na zakończenie Mszy św. bp Leszek Leszkiewicz podziękował za wieloletnią opiekę nad LSO w diecezji tarnowskiej ks. dr. Grzegorzowi Rzeźwickiemu. Obowiązki diecezjalnego duszpasterza LSO przejął ks. Sylwester Brzeźny. A już w październiku rozpocznie się nowy rok formacji ceremoniarzy.

« ‹ 1 › »
125 ceremoniarzy

Foto Gość DODANE 22.09.2018 AKTUALIZACJA 23.09.2018

125 ceremoniarzy

​Zakończyła się kolejna edycja diecezjalnej szkoły ceremoniarza. Bp Leszek Leszkiewicz włączył do grona ceremoniarzy 125 chłopców z 61 parafii  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

|

GOSC.PL

publikacja 22.09.2018 21:02

5 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • CEREMONIARZ
  • DIECEZJA TARNOWSKA
  • SZKOŁA CEREMONIARZA

Polecane w subskrypcji

  • „Ciastko szczęśliwego życia”. Reportaż z parku archeologicznego św. Augustyna w Cassago Brianza
    • Z bliska
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    „Ciastko szczęśliwego życia”. Reportaż z parku archeologicznego św. Augustyna w Cassago Brianza
  • Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
    • Kościół
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
  • Czy Kościół może zmieniać swoje nauczanie?
    • Teologia
    • Rozmowa Jarosława Dudały
    Czy Kościół może zmieniać swoje nauczanie?
  • Rycerze Kolumba uratowali rolnika i jego plony. Uruchomili spiralę pomocy
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Rycerze Kolumba uratowali rolnika i jego plony. Uruchomili spiralę pomocy
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X