Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trzeźwy, czyli wolny

Do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie będą pielgrzymować członkowie apostolstwa trzeźwości z całej diecezji.

Po raz 37. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka apostolatu trzeźwości do Szczepanowa. - Zapraszamy już w sobotę 29 września do szczepanowskiej bazyliki na Apel Jasnogórski o 21.00, a później na czuwanie modlitewne do północy - mówi ks. Zbigniew Guzy, dyrektor wydziału duszpasterstwa trzeźwości i osób uzależnionych.

W niedzielę 30 września o 10.30 w Panteonie Świętych i Błogosławionych w Szczepanowie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, a po niej o 11.00 w bazylice św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Andrzeja Liszki. Eucharystię będzie transmitować diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Na 12.45 zaplanowano świadectwa wolności osoby uzależnionej, współuzależnionej i abstynenta.

Trzeźwy, czyli wolny   - Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Nasze wędrowanie do Szczepanowa, gdzie urodził się św. Stanisław patron ojczyzny, wiąże się m.in. ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości - dodaje ks. Guzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL