Nowy numer 42/2019 Archiwum

Międzynarodowy sukces

Orkiestra dęta z Dobrynina zajęła I miejsce na Podkarpackim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Tyczynie, a na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Puławy 2018 pokazała swoją jakość.

Została założona przez ks. Wojciecha Zygmunta w 1966 roku. Do 1982 roku była orkiestrą parafialną. Obecnie organem prowadzącym jest Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta Dobrynin”.

Od lat cieszy się uznaniem słuchaczy i jurorów, którzy wielokrotnie przyznawali zespołowi nagrody i wyróżnienia na lokalnych i ogólnopolskich konkursach.

Orkiestra z Dobrynina stale zapewnia oprawę muzyczną uroczystościom kościelnym, lokalnym i państwowym na terenie województwa, a także w kraju i za granicą. Dyrygentem orkiestry jest Dariusz Bańka. Muzyków wspiera grupa baletowa mażoretek .

Ostatnim sukcesem orkiestry jest I miejsce na Podkarpackim Przeglądzie Orkiestr Dętych i wspaniały występ na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Puławy 2018.

VII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych Puławy 2018 , pokaz musztry paradnej
Bernard Sukiennik

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL