Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dla życia i rodziny

W niedzielę 14 października 2018 roku odbędzie się X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny z obchodami XVIII Dnia Papieskiego.

W tym roku marsz przejdzie ulicami Tarnowa. Towarzyszyć mu będzie hasło „Promieniowanie Ojcostwa”, które jest także hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego.

- Marsz odbywać się będzie w wyjątkowym czasie - w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 40. rocznicy inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II - Papieża Rodziny. Propagowanie wartości życia od poczęcia jako najcenniejszego daru i zadania oraz silnej, kochającej się rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, chcemy łączyć z afirmacją przywiązania do wartości patriotycznych i zasłuchaniem w nauczanie św. Jana Pawła II - mówią organizatorzy.

Współorganizatorami wydarzenia są Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, parafia katedralna w Tarnowie oraz parafia bł. Karoliny w Tarnowie. Za przebieg całego marszu odpowiedzialna jest bezpośrednio parafia bł. Karoliny w Tarnowie.

Na początek Marszu o godz. 12. Mszy św. w bazylice katedralnej w Tarnowie przewodniczył będzie bp Władysław Bobowski. - Po zakończeniu nabożeństwa z placu katedralnego ulicami Tarnowa - Katedralną, Wałową, Lwowską, W.Orkana i M. Dąbrowskiej - udamy się w kierunku kościoła pw. bł. Karoliny, gdzie będzie realizowany dalszy program (m.in. poczęstunek, rodzinne śpiewanie dla Niepodległej) - informują organizatorzy.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego dawania świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie potomstwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL