Nowy numer 3/2021 Archiwum

Żyję tą ziemią

Pierwszym Honorowym Obywatelem Gminy Nawojowa został Jan Paweł II, a ostatnio ten tytuł przyznano ks. prał. Stanisławowi Dutce.

Rada Gminy Nawojowa zdecydowała, że do grona Honorowych Obywateli zostanie włączony proboszcz par. bł. Karoliny w Tarnowie ks. prał. Stanisław Dutka, wywodzący się z Bączej-Kuniny, która leży na terenie gminy.  

Wręczenie tytułu odbyło się podczas uroczystości nadania imienia Żołnierzy Niezłomnych szkole podstawowej w Bączej-Kuninie.

- Przez 40 lat mojego kapłańskiego życia co najmniej pół wakacyjnego urlopu spędzałem w mojej rodzinnej miejscowości. Obliczono, że zajęło to w sumie dwa lata przebywania w mojej małej ojczyźnie. Żyję sprawami, problemami mieszkających tu ludzi, interesuję się wszystkim, co ich dotyczy - powiedział dla „Przeglądu Nawojowskiego” najmłodszy Honorowy Obywatel Gminy.

Prócz Jana Pawła II i ks. Dutki Honorowym Obywatelem Gminy Nawojowa jest ks. Andrzej Dźwigaj, wieloletni proboszcz nawojowskiej parafii. Gmina nadaje także tytuł Zasłużonego Obywatela. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama