Nowy numer 3/2021 Archiwum

Różańcowe Jerycho w Limanowej

Przed 100. rocznicą poświęcenia kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej trwa nieustająca modlitwa dziękczynna i przebłagalna.

Siedem dni przed 100. rocznicą poświęcenia bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej rozpoczęło się Różańcowe Jerycho, czyli nieustająca modlitwa dziękczynna i przebłagalna.

W ramach czuwania codziennie odprawiana jest Msza św., odmawiany jest różaniec, a także koronka do Miłosierdzia Bożego.

- Nazwa Jerycho Różańcowe nawiązuje do biblijnego Jerycha i jest odpowiedzią na apel Matki Bożej, objawiającej się w różnych miejscach świata, także w Amsterdamie po II wojnie światowej. Modlitwa różańcowa odmawiana jest pomiędzy Mszami Świętymi w dzień w Bazylice i w nocy w kaplicy Świętych i Błogosławionych przez cały tydzień do 6 października. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej modlitwie w dowolnie wybranym terminie - mówi ks. prał. Wiesław Piotrowski.

Kustosz limanowskiego sanktuarium zaprasza na nabożeństwo fatimskie w I sobotę miesiąca o godz. 19. Modlitwie będzie przewodniczył abp Edward Nowak z Watykanu. Dziękczynienie za limanowską bazylikę odbędzie się także 28 października. Mszy św. będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama