Nowy numer 41/2019 Archiwum

Różańcowe Jerycho w Limanowej

Przed 100. rocznicą poświęcenia kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej trwa nieustająca modlitwa dziękczynna i przebłagalna.

Siedem dni przed 100. rocznicą poświęcenia bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej rozpoczęło się Różańcowe Jerycho, czyli nieustająca modlitwa dziękczynna i przebłagalna.

W ramach czuwania codziennie odprawiana jest Msza św., odmawiany jest różaniec, a także koronka do Miłosierdzia Bożego.

- Nazwa Jerycho Różańcowe nawiązuje do biblijnego Jerycha i jest odpowiedzią na apel Matki Bożej, objawiającej się w różnych miejscach świata, także w Amsterdamie po II wojnie światowej. Modlitwa różańcowa odmawiana jest pomiędzy Mszami Świętymi w dzień w Bazylice i w nocy w kaplicy Świętych i Błogosławionych przez cały tydzień do 6 października. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej modlitwie w dowolnie wybranym terminie - mówi ks. prał. Wiesław Piotrowski.

Kustosz limanowskiego sanktuarium zaprasza na nabożeństwo fatimskie w I sobotę miesiąca o godz. 19. Modlitwie będzie przewodniczył abp Edward Nowak z Watykanu. Dziękczynienie za limanowską bazylikę odbędzie się także 28 października. Mszy św. będzie przewodniczył bp Andrzej Jeż.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL