Nowy numer 41/2019 Archiwum

W 400-lecie, po raz 28 i za rodzinę

W najbliższą niedzielę 7 października odbędą się procesje różańcowe ulicami miast - Bochni, Nowego Sącza i Tarnowa.

W Bochni niedzielna procesja różańcowa ulicami miasta odbędzie się w ramach trwającego tam tygodniowego odpustu. Szczególnego, bo odbywającego się w roku 400-lecia obecności cudownego obrazu w tym mieście.

Centralnej uroczystości ku czci Matki Bożej Bocheńskiej 7 października o godz. 17 przewodniczył będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Po niej wyruszy procesja różańcowa, która także zakończy się Mszą św. w bazylice św. Mikołaja oraz nocną adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 23.

W 400-lecie, po raz 28 i za rodzinę   Cudowny obraz Matki Bożej obecny w Bochni od 400 lat, trzykrotnie pokrył się krwawymi łzami Beata Malec-Suwara /Foto Gość W Nowym Sączu procesja różańcowa do pięciu kościołów tego miasta odbędzie się już po raz 28! Procesja wyruszy o godz. 18.30 z sądeckiego Rynku do bazyliki św. Małgorzaty, a następnie do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, do kościoła Matki Bożej Licheńskiej, do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego, a zakończy się w kościele Matki Bożej Niepokalanej.

W 400-lecie, po raz 28 i za rodzinę   Nowosądecka modlitwa różańcowa organizowana jest na wzór procesji w Lourdes Joanna Sadowska /Foto Gość Wzorem sądeckiej procesji podobna organizowana jest już piąty rok z rzędu w Tarnowie. Tarnowska procesja różańcowa rozpocznie się o godz. 19.00 przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a jej szlak będzie prowadził do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Procesja będzie zatrzymywać się przy tarnowskich kościołach znajdujących się wzdłuż trasy, tj. przy kościele św. Maksymiliana, św. Rodziny i Miłosierdzia Bożego.

Wiernych z tarnowskich parafii i pobliskich dekanatów do udziału w procesji zachęca biskup tarnowski Andrzej Jeż. Jej hasłem przewodnim będą słowa Matki Bożej: „Ratuj Różańcem rodzinę!”. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą lampionów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL