Nowy numer 49/2023 Archiwum

Jubileusz "Długosza"

Już za kilka tygodni minie dokładnie 200 lat od utworzenia w Nowym Sączu sześcioklasowego Cesarsko-Królewskiego Gimnazjum, najstarszej szkoły średniej w regionie.

Z tej okazji społeczność nowosądeckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza serdecznie zaprasza absolwentów na główne obchody Jubileuszu 200-lecia szkoły, jakie odbędą się w sobotę 3 listopada 2018 r.

Plan obchodów:

  • 10:00 - Msza św. – kościół p.w. św. Kazimierza
  • 11:30 - Uroczysta akademia – MCK „Sokół”, sala im. Lucjana Lipińskiego
  • 13:30 - Otwarcie wystawy – MCK „Sokół”, Galeria
  • 14:00 - Bankiet jubileuszowy – MCK „Sokół”, sala im. Romana Sichrawy
  • 15:00 - Odsłonięcie tablic memoratywnych – budynek I LO
  • 15:30 - Spotkania absolwentów – sale w budynku I LO

Udział w uroczystej akademii w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK „Sokół” możliwy jest na podstawie bezpłatnych wejściówek, które są do obioru w bibliotece szkolnej I LO do dnia 11 października br. (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00, tel. 18 448 40 36). Liczba miejsc ograniczona.

Istnieje również możliwość nabycia Cegiełki Jubileuszowej w kwocie 100 zł, której posiadacze otrzymają zestaw pamiątek jubileuszowych: publikację „W mieście Nowym Sączu, na Długosza, przy Plantach…”, pod redakcją Jakuba Bulzaka oraz tarczę szkolną i filiżankę. Pamiątki do zdobycia są również w szkolnej bibliotece.

Honorowy Patronat nad obchodami Jubileuszu 200-lecia I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.


Mecenat nad obchodami Jubileuszu sprawuje Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy