Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dziewczęta na 100-lecie

Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes zaprasza na koncerty związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najbliższy, z cyklu „Muzycznie Śladami Polskiej Niepodległości”, odbędzie się 14 października w kościele parafialnym w pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie.

Na repertuar złożą się m.in.  utwory „Bogurodzica”, „Gaude Mater Polonia”, „Bogurodzica Dziewica”,  „Nie rzucim, Chryste”, „Do kraju tego”, „Jak szczęśliwa Polska cała”,  „Magnificat”. Chór zlecił opracowanie większości z wymienionych utworów warszawskiemu kompozytorowi Łukaszowi Farcinkiewiczowi.

Kolejny koncert odbędzie się 10 listopada 2018 w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Będą to zarazem miejskie obchody rocznicy odzyskania niepodległości „Tarnów Pierwsze Niepodległe”. Podczas koncertu odbędzie się światowe prawykonanie „Missa pro Patria” Łukasza Farcinkiewicza. Podobny koncert będzie miał miejsce 24 listopada 2018 roku w bazylice katedralnej w Tarnowie.

Ponadto chór  zaprasza do tarnowskiej katedry 16 października 2018 roku na koncert z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Rok 2018 zakończy koncert noworoczny w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, podczas którego zostanie wręczona chórowi Platynowa Płyta za album „Christmas Time”.

Zobacz film ks. Mariana Kostrzewy z konferencji prasowej chóru:

Konferencja prasowa Puellae Orantes 26.09.2018
Diecezja Tarnowska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama