Nowy numer 3/2021 Archiwum

Polonez i Noc Pokuty przed Panamą

Już w ten weekend mija 100 dni do Światowych Dni Młodzieży. W związku ze "studniówką" odbędzie się kilka wydarzeń nie tylko dla tych, którzy się wybierają.

Jak mówi Alicja Majda z centrum przygotowań do ŚDM w Panamie, z diecezji tarnowskiej na ŚDM w Panamie wybierają się 4 grupy – łącznie niemal 100 osób.

Dla nich, ale nie tylko, zbliżający się 13 października 2018 roku jest szczególną datą. Wówczas bowiem mija 101. rocznica objawień Matki Boskiej w Fatimie oraz 100 dni do Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

- Te wydarzenia łączy postać Maryi, gdyż to właśnie słowa "Oto ja Służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa Twego" stały się hasłem kolejnego międzynarodowego spotkania młodzieży - zauważa Alicja.

W związku z tym tego dnia zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży, a przede wszystkim młodzieży, która w styczniu przyszłego roku wyruszy, by uczyć się wiary od rówieśników z całego świata podczas spotkania z papieżem Franciszkiem. - Będziemy też modlić się o owoce trwającego w Rzymie Synodu Biskupów poświęconego młodzieży - dodaje.

Polonez i Noc Pokuty przed Panamą   Wspólna modlitwa odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie 13 października. Rozpocznie się o godz. 18.30 Mszą św., stanowiącą element duchowego przygotowania do Panamy. Modlitwa w sanktuarium fatimskim będzie trwała przez całą noc czuwania podczas tzw. Nocy Pokuty.

Polonez i Noc Pokuty przed Panamą   Nie możecie tam z nami być? Poświęćcie w ten dzień choć chwilę na modlitwę w intencji dobrych owoców Światowych Dni Młodzieży - zachęca Alicja Beata Malec-Suwara /Foto Gość - Nie możecie tam z nami być? Poświęćcie w ten dzień choć chwilę na modlitwę w intencji dobrych owoców Światowych Dni Młodzieży - zachęca Alicja.

To nie jedyne wydarzenie na 100 dni przed Panamą. Młodzi z Czchowa zapraszają w piątek 12 października na godz. 19 na czuwanie dekanalne, a w tym uroczyste odtańczenie studniówkowego poloneza na czchowskim rynku i wspólne odmówienie Różańca w intencji młodzieży.

Polonez i Noc Pokuty przed Panamą  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama