Nowy numer 24/2021 Archiwum

KIK-week

Klub Inteligencji Katolickiej w Tarnowie zaprasza na spotkania w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Prologiem tygodnia będzie pielgrzymka do grobu bł. Hanny Chrzanowskiej, która odbędzie się już 13 października.

Uroczysta inauguracja rozpocznie się Mszą św. w tarnowskiej katedrze 14 października o godz. 10.30. Eucharystii będzie przewodniczył ks. inf. Adam Kokoszka. Wieczorem tego samego dnia w sali klubu Rynek 24 prof. Krzysztof Ożóg wygłosi prelekcję „Zmagania Polaków XIX wieku motywowanych wiarą w walce o niepodległość”. Początek spotkania o godz. 17.

W poniedziałek 15 października odbędzie się wernisaż „Poznajmy nieznane” w Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie. O wolności w kontekście obrazu Jacka Malczewskiego „U stóp Ukrzyżowanego” opowie ks. Piotr Pasek, dyrektor muzeum. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.

W 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża wykład o Janie Pawle II wygłosi ks. dr Ryszard Banach. Organizatorzy zapraszają 16 października do sali klubu na godz. 17. Kolejnym punktem programu tego dnia będzie Msza św. w tarnowskiej katedrze o godz. 18., a po niej z koncertem wystąpi chór Puellae Orantes.

Miłośnicy teatru będą mogli obejrzeć przedstawienie „Pokolenie JP2” w wykonaniu grupy młodzieżowej działającej w parafii katedralnej w Tarnowie. Przedstawienie odbędzie się 17 października w auli Jana Pawła II przy Placu Katedralnym o godz. 17.

Tradycyjnie przygotowano panel z udziałem historyków. Dr Maria Żychowska, ks. dr Jacek Nowak, prof. Mieczysław Ryba i ks. Krzysztof Kamieński będą mówić o zmaganiach Polaków o zachowanie tożsamości i wolności. Panel odbędzie się 18 października o godz. 17 w Sali Rady tarnowskiego Ratusza.

O sile i pięknie polskiej tożsamości opowie Monika Rogozińska, dziennikarka, autorka książek, korespondentka zimowych wypraw na ośmiotysięczniki Himalajów i Karakorum. Początek spotkania w piątek 19 października o godz. 17 w sali klubu.   

Z kolei w sobotę 20 października organizatorzy zapraszają na koncert „W hołdzie Ignacemu Paderewskiemu” w wykonaniu zespołu Świerczkowiacy. Początek o godz. 17 w auli WSD w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 6.

Zakończeniem tygodnia będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża w tarnowskiej katedrze 21 października o godz. 18. Podczas Eucharystii zaśpiewa chór Pueri cantores tarnovienses.

Program Tygodnia znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama