Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Świat najlepszy z możliwych?

W niedzielę w Tarnowie przy par. pw. św. Maksymiliana odbędzie się spotkanie z ks. prof. Tadeuszem Pabjanem i ks. prof. Michałem Hellerem

Jak co roku parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie udziela gościny wydawnictwu Copernicus Center Press.

- Tym razem gościem spotkania będzie ks. prof. Tadeusz Pabjan, autor wydanej właśnie książki "Świat najlepszy z możliwych? O dobroci Boga i pochodzeniu zła". Serdecznie zapraszamy w niedzielę 21 października. Na każdej Mszy św. ks. Pabjan będzie głosił kazania związane z tematyką książki, a po Mszy św. o 12.00, czyli około godz. 13 w sali domu katechetycznego przy parafii odbędzie się spotkanie z ks. Tadeuszem Pabjanem i ks. Michałem Hellerem - zaprasza Piotr Majorczyk z Copernicus Center Press.

W książce ks. Pabjan próbuje znaleźć odpowiedź na niełatwe pytania. Czy dobry i zarazem wszechmocny Bóg w ogóle może pozwalać na zło? A jeśli pozwala, to czy na pewno jest dobry, i czy na pewno jest wszechmocny? Czy Bóg mógł stworzyć świat bardziej doskonały niż ten, który stworzył? Świat, w którym w ogóle nie byłoby zła? 

Świat najlepszy z możliwych?   Plakat informujący o wydarzeniu arch. CCPress - Dlaczego zło? Czy możliwy jest świat bez zła? Czy Leibniz miał rację, gdy twierdził, że nasz świat jest najlepszym z możliwych? W każdym razie świat bez książki ks. Pabjana byłby odrobinę gorszy - uważa ks. prof. Michał Heller.

Zapraszamy na spotkanie z księżmi w niedzielę 21 października do sali domu katechetycznego przy par. pw. św. Maksymiliana na godz. 13.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy