Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmiana 22 października

Po raz pierwszy w diecezji tarnowskiej wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża będziemy obchodzić tego samego dnia co na całym świecie.

Na Portalu Diecezji Tarnowskiej ks. Andrzej Dudek, przewodniczący Diecezjalnej Komisji Liturgicznej, przypomina o zmianie, jaka nastąpiła w kalendarzu liturgicznym diecezji tarnowskiej.

Treść komunikatu brzmi:

"Już niedługo po raz pierwszy w naszej diecezji wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża będziemy obchodzić tego samego dnia co na całym świecie, czyli w poniedziałek 22 października, a nie jak dotychczas 25 października.

Zmiana ta, skądinąd oczekiwana przez wiernych i duchowieństwo, wynika z Dekretu, jaki w maju nadesłała do biskupa Andrzeja Jeża watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów (nr prot. 529/16 z 4 maja 2018 r.).

Dokonanie tej zmiany było możliwe dzięki przeniesieniu święta (lub uroczystości) rocznicy dedykacji Bazyliki Katedralnej w Tarnowie na 29 stycznia.

Dlatego w tym roku wyjątkowo nie obchodzimy święta rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, a we czwartek 25 października będzie w kalendarzu liturgicznym tzw. dzień powszedni".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL