Nowy numer 48/2022 Archiwum

Zmiana 22 października

Po raz pierwszy w diecezji tarnowskiej wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża będziemy obchodzić tego samego dnia co na całym świecie.

Na Portalu Diecezji Tarnowskiej ks. Andrzej Dudek, przewodniczący Diecezjalnej Komisji Liturgicznej, przypomina o zmianie, jaka nastąpiła w kalendarzu liturgicznym diecezji tarnowskiej.

Treść komunikatu brzmi:

"Już niedługo po raz pierwszy w naszej diecezji wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża będziemy obchodzić tego samego dnia co na całym świecie, czyli w poniedziałek 22 października, a nie jak dotychczas 25 października.

Zmiana ta, skądinąd oczekiwana przez wiernych i duchowieństwo, wynika z Dekretu, jaki w maju nadesłała do biskupa Andrzeja Jeża watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów (nr prot. 529/16 z 4 maja 2018 r.).

Dokonanie tej zmiany było możliwe dzięki przeniesieniu święta (lub uroczystości) rocznicy dedykacji Bazyliki Katedralnej w Tarnowie na 29 stycznia.

Dlatego w tym roku wyjątkowo nie obchodzimy święta rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, a we czwartek 25 października będzie w kalendarzu liturgicznym tzw. dzień powszedni".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy