Nowy numer 42/2019 Archiwum

Rośnie tarnowska elita przejdź do galerii

Kolejna edycja Kursu Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego rozpoczęła się w Ciężkowicach.

Zgłosiło się na nią aż 146 chłopaków z całej diecezji, od Mielca po Krościenko nad Dunajcem. Duża liczba uczestników wymaga także sporej pomocy animatorów, których w tym roku jest dziewięciu.

Na pierwszej sesji kursanci poznali definicję liturgii oraz związane z nią zagadnienia. Wspomniana została także postać sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego - twórcy formacji ministranckiej oraz stopni KDSL-u. Nie zabrakło także ćwiczeń praktycznych z zakresu m.in. postaw i gestów liturgicznych.

Wykłady, oprócz ks. Sylwestra Brzeźnego, duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza naszej diecezji i moderatora Kursu Ceremoniarza, poprowadził ks. Jakub Jasiak.

Kurs Ceremoniarza to jednak nie tylko kształcenie się z liturgiki. Jak na wstępie zaznaczył ksiądz Brzeźny, ta nowa wiedza ma prowadzić do głębszego „wejścia” w liturgię, pogłębienia relacji z Bogiem. Powinna więc współgrać z rozwojem duchowym, dlatego wykłady i ćwiczenia łączą się ze wspólną modlitwą w kaplicy.

Chłopcy odmawiają brewiarz, uczestniczą w Eucharystii, a dzień kończą poświęceniem chwili czasu na osobistą rozmowę z Bogiem. To wszystko po to, by wzrastać duchowo i móc jak najlepiej służyć Bogu i ludziom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL